Kuchnia

To jest coś, co przyciąga naszych gości najbardziej, oczywiście wszyscy mówią, że to przyroda , krajobraz, my… ale wiemy doskonale , że goście kochają nasze jedzenie!

To co jest podawane, zwykle się nie powtarza .Jednak dla naszych stałych gości ważne jest aby mogli znowu zjeść to, co kiedyś im tak bardzo smakowało , często przed przyjazdem proszą o potrawy, które u nas polubili . Chyba chodzi tu po prostu o tzw. COMFORT FOOD,  jedzenie sentymentalne, mające przyjemne konotacje, czasem  przywołujące wspomnienia i smaki z dzieciństwa np. leniwe kluseczki z roztopionym masłem i cynamonem, pomidorowa z wiejską śmietaną i lubczykiem W Swystowym Sadzie takim comfort food  stała się pasta słonecznikowa, zwana przez dzieci shrekową (kolor oliwkowy).

Dla nas i dla naszych gości duże znaczenie ma zdrowe, świadome życie , dlatego też proponowana jest  kuchnia WEGETARIAŃSKA , i wegańska .  Dla wegetarian to ogromny komfort ,że nie muszą dopytywać się o każdą potrawę co w niej jest , dla jedzących mięso jest to szansa na spróbowanie nowych smaków.

Można powiedzieć , że jest to kuchnia autorska , w stylu slowfood, pomysły pojawiają się w zależności od tego co oferują poszczególne  pory roku , ogród , spiżarnia .Gotujemy wszystko na bieżąco, nie używamy glutaminianu i innych „polepszaczy” smaku .

Jemy przy wspólnych stołach , dzięki czemu jedzenie smakuje lepiej , można niespiesznie podelektować się przysmakami i pogawędzić ze współbiesiadnikami.

Co jemy?

Na śniadanie – o godz.9 , zawsze jest coś ciepłego-kasza jaglana , kukurydziana, owsianka, , można dodawać mleko(prosto od krowy), miód , owoce.

Pieczywo ,różnego rodzaju pasty , codziennie inna , pasztety, ser twaróg od Pani Ani, ser kozi z naszego gospodarstwa, jajka, sałatki, dżemy i powidła ze spiżarni. Grzanki francuskie z konfiturami. Kawa  i herbata .  Obiadokolacja-o 17-tej- podajemy zupę i danie główne , kompot i deser. Wszystko gotujemy na żywym ogniu – na piecu opalanym drewnem. Dodatkowo smaku dodaje akcent tutejszy -KUCHNIA ŁEMKOWSKA , gotuję potrawy znane z dzieciństwa.